154

ביודנסה לילדים ונוער

מנחה: מאיה ענבר
אוכלוסיית יעד:    ילדים ונוער בקבוצות גיל 4 - 16
יישוב: ירושלים וברחבי הארץ!
כתובת: גני צהרון, קייטנות, אירועים מיוחדים וכנסים
מועד: בתיאום מראש!
טלפון:   
דוא"ל:    inbar.maya@gmail.com
שיטה המשלבת מוסיקה עם תנועה הבעתית בעלת משמעות שמעודדת את החיבור של האחד עם השני, תוך כדי מגע, נוכחות והקשבה לעצמי ולאחר.
הביודנסה מוכרת כחלק ממערך החינוך הביוצנטרי ומשולבת במערך הלימוד הבית ספרי במדינות בתוכם: בלגיה, ברזיל ואיטליה. תורמת להטבת האקלים החברתי ולשיפור ההערכה העצמית ודימוי הגוף.
הביודנסה מזמינה את הקבוצה לעבור תהליך התפתחותי ב"כאן ועכשיו". אינה מציעה מודל התנהגותי, אלא מזמינה לגלות את המשמעות של "אני חי" ולהרגיש שייך לחיים. נקודה זאת מובילה לזרימה פתוחה של התהליך תוך כדי כבוד עמוק לאדם. בדרך זאת איננו כופים את צרכינו על האחר.
בביודנסה אנו מזהים את הצרכים שכל ילד צריך לעבור בשלבי ההתפתחות השונים.
הביודנסה תומכת בפיתוח הזהות האותנטית של הילדים, מעודדת ומלווה אותם בביטוי האישי שלהם ובפיתוח יכולות התקשורת אחד עם השני.
האינטראקציה הלא מילולית היא הרבה יותר טבעית לילדים מאשר למבוגרים. הם מרגישים את המוזיקה באמצעות הגוף שלהם ונעים באופן ספונטני. הם ממציאים משחקים ומזמנים אינטראקציות ומסוגלים לבטא היטב את רגשותיהם באמצעותם.
הביודנסה מעודדת להתאים את הקצב אחד לשני ולהסתנכרן עם קבוצה, ליצור שיתופי פעולה והדדיות, לחוות את הכבוד ולהיות סובלניים זה לזה.
הביודנסה מציעה פסיפס עשיר של חוויות שתורמות להגברת המודעות לנקודות החוזק של הילדים ולהעצים אותם.
ליצור איזון בין פעילות ומנוחה, קצב חוזר ונשנה שיכול לעזור לילדים להירגע ולהיות רגישים עדינים.
ביודנסה עם ילדים מתבצעת באמצעות מצבי משחק וסיפורים המעודדים אינטראקציה באופן יצירתי המפעיל ומעשיר את הדמיון, ותורמת להתפתחות הפוטנציאלים הקיימים בהם.
אורך שיעור: 30- 45 דק'.
לתיאום: מאיה ענבר -052-3463343
> לדף הקודם